LUKS KUSY

Uczniowski Klub Sportowy Kusy przy Zespole Szkół Publicznych w Suchaniu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Dokumenty

Janusz Kusociński - sportowiec i żołnierz

Email Drukuj PDF

JANUSZ KUSOCIŃSKI URODZIŁ SIĘ W WARSZAWIE. AKTYWNOŚĆ SPORTOWĄ ROZPOCZĄŁ OD PIŁKI NOŻNEJ, JEDNAK JEGO PRZEZNACZENIEM BYŁA LEKKA ATLETYKA. JAKO SIEDEMNASTOLATEK WYSTĘPOWAŁ W BARWACH KLUBOWYCH „SARMATY”, PÓŹNIEJ PRZESZEDŁ DO „WARSZAWIANKI” I POZOSTAŁ JEJ WIERNY DO KOŃCA KARIERY SPORTOWEJ. PRZEZ WIELE LAT BYŁ NAJLEPSZYM POLSKIM DŁUGODYSTANSOWCEM.

W 1932 ROKU NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH W LOS ANGELES ZDOBYŁ ZŁOTY MEDAL W BIEGU NA 10 000 METRÓW. PO TYM SUKCESIE, Z POWODU ROZWIJAJĄCEJ SIĘ CHOROBY NOGI, POWOLI ZACZĄŁ WYCOFYWAĆ SIĘ Z ŻYCIA SPORTOWEGO. OSTATNIM WYCZYNEM, ZAMYKAJĄCYM KARIERĘ KUSEGO, BYŁO ZWYCIĘSTWO W BIEGU NA 10 000 METRÓW, NA MISTRZOSTWACH POLSKI, KTÓRE ODBYŁY SIĘ 9 LIPCA 1939 ROKU.

NIE TYLKO SUKCESY SPORTOWE PRZYCZYNIŁY SIĘ DO WIELKIEJ POPULARNOŚCI JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO. SPRAWIŁA TO RÓWNIEŻ JEGO BOHATERSKA POSTAWA ŻOŁNIERSKA. BRONIŁ WARSZAWY W CZASIE JEJ OBLĘŻENIA PRZEZ WOJSKA HITLEROWSKIE, ZA CO ZOSTAŁ ODZNACZONY KRZYŻEM WALECZNYCH (DRUGI RAZ PRZYZNANO MU TO ODZNACZENIE POŚMIERTNIE, W 1967 ROKU). PO KAPITULACJI DZIAŁAŁ W KONSPIRACJI, NIE UGIĄŁ SIĘ NAWET W CZASIE WIELOTYGODNIOWEGO BRUTALNEGO GESTAPOWSKIEGO ŚLEDZTWA. ZGINĄŁ, JAK WIELU POLSKICH PATRIOTÓW, ROZSTRZELANY W PALMIRACH. TAM TEŻ, NA PIĘKNEJ POLANIE, WŚRÓD WIELU GROBÓW, ZNAJDUJE SIĘ PŁYTA Z NAPISEM: „JANUSZ KUSOCIŃSKI – ŻYŁ LAT 33, ZMARŁ DN. 21 VI 1940 ROKU”.

ZAWODY „O MEMORIAŁ JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO”, KTÓRE OD 1954 ROKU ODBYWAJĄ SIĘ W WARSZAWIE, ROKROCZNIE GROMADZĄ CZOŁOWYCH LEKKOATLETÓW EUROPY. W TEN SPOSÓB TRWA PAMIĘĆ O NIEZWYKLE ODWAŻNYM, WALECZNYM, SKROMNYM I KOLEŻEŃSKIM POLSKIM OLIMPIJCZYKU.

 

 

Zmieniony: sobota, 27 lutego 2010 10:46

Rok szkolny 2006/2007

Email Drukuj PDF

Rok szkolny 2006/2007

 

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zorganizował w dn. 20 i 27 kwietnia 2007 r. Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach Gimnazjady. W eliminacjach (stadion w Suchaniu) nasza drużyna pokonała reprezentację z Dolic 2:0, zremisowała ze Starą Dąbrową 0:0 i uległa 0:2 dziewczętom z Chociwla. Kolejność w naszej grupie eliminacyjnej:
  1. Gimnazjum w Chociwlu 9 pkt. 8:0 br.
  2. ZSP w Suchaniu 4 2:2
  3. Gimn. w Starej Dąbrowie 4 1:2
  4. Gimnazjum w Dolicach 0 0:7
W finale (stadion w Stargardzie) nasze dziewczęta uległy po rzutach karnych 0:1 reprezentantkom Gimnazjum nr 2 w Stargardzie (w regulaminowym czasie był remis 1:1). W meczu o III miejsce gimnazjalistki z Suchania nie sprostały reprezentacji z Chociwla (0:2). Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw Powiatu:
  1. Gimnazjum nr 2 w Stargardzie
  2. Gimnazjum Gminy Stargard
  3. Gimnazjum w Chociwlu
  4. ZSP w Suchaniu
5-9. Gimnazjum nr 1 w Stargardzie
Gimnazjum nr 4 w Stargardzie
Gimnazjum w Dolicach
Gimnazjum w Starej Dąbrowie
W naszej reprezentacji zagrały: Marcela Smykaj - kapitan, Urszula Szewczyk, Andżelika Godzierz, Patrycja Drozd, Katarzyna Ambroży, Marta Bedryło, Marcelina Milewska, Patrycja Bęgier, Sylwia Gruchała, Anna Myślińska, Patrycja Buczkowska, Barbara Duszkiewicz, Katarzyna Filarowska, Patrycja Sęk.
___________________________________________________
W dniu 21 maja 2007 r. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zorganizował Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych dla klas I w ramach Gimnazjady. Najlepsze miejsca suchańskich gimnazjalistów:
  • I miejsce - Magdalena Grzeszczyk - skok wzwyż - 125
  • II miejsce - Patrycja Buczkowska - bieg na 300 m - 51,6
  • III miejsce - Anna Milewska - bieg na 600 m - 1.56,3
  • III miejsce - Sylwia Kocewa - skok wzwyż - 120
  • V miejsce - Żaneta Markiewicz - 100 m - 14,8
___________________________________________________
W dniu 21 maja 2007 r. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zorganizował Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych w ramach Gimnazjady. Najlepsze miejsca suchańskich gimnazjalistów:
  • I miejsce - Krzysztof Piesyk - 2000 m - 6.42,0
  • III miejsce - Paulina Kulesz - wzwyż - 135
  • IV miejsce - sztafeta 4x100 m dziewcząt - 58,1
  • V miejsce - Anna Milewska - 600 m - 1.56,3
  • V miejsce - Marcelina Milewska - skok wzwyż - 130
  • VI miejsce - Aleksandra Bachanek - kula - 8,78
  • VI miejsce - Michał Chatkowski - wzwyż - 155
  • Vi miejsce - Dawid Szajek - kula - 10,24
  • VI miejsce - Tomasz Maj - dysk - 26,30
___________________________________________________
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zorganizował w dniu 17 listopada 2006 r. Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym w ramach Gimnazjady. Wyniki drużynowe chłopców:
  1. Gimnazjum w Marianowie II
  2. ZSP w Reptowie II
  3. Gimnazjum w Marianowie I
  4. Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu
5-17. Gimnazjum nr1 w Stargardzie I
Gimnazjum nr1 w Stargardzie II
Gimnazjum nr3 w Stargardzie I
Gimnazjum nr3 w Stargardzie II
Gimnazjum nr4 w Stargardzie I
Gimnazjum nr4 w Stargardzie II
Gimnazjum Gminy Stargard I
Gimnazjum Gminy Stargard II
Gimnazjum w Chociwlu
Gimnazjum w Dolicach I
Gimnazjum w Dolicach II
Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu II
ZSP w Reptowie I

Największe osiągnięcia

Email Drukuj PDF

Największe osiągnięcia

W dniu 12 czerwca 2003 r. Agata Chrystman zajęła IX miejsce w Finałach Wojewódzkich Gimnazjady w Lekkiej Atletyce (Szczecin). Agata pchnęła kulę na odległość 9,62 m i ustanowiła nowy rekord szkoły (aktualny do dzisiaj).

___________________________________________________

Agata Chrystman zajęła VI miejsce w pchnięciu kulą w Indywidualnych Mistrzostwach Młodzików Województwa Zachodniopomorskiego (Szczecin - 20 września 2003 r.).

___________________________________________________

W roku szkolnym 2003/2004 Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zorganizował Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt. Nasze dziewczęta w eliminacjach (stadion w Suchaniu - 21.04.2004) pokonały zespoły z Marianowa i Dolic. W finale (stadion w Stargardzie - 27.04.2004) rywalizowały z dziewczętami ze stargardzkich Gimnazjów nr4 i nr1. Kolejność końcowa:

  1. Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu - awans do Mistrzostw Regionu
  2. Gimnazjum nr 4 w Stargardzie
  3. Gimnazjum nr 1 w Stargardzie

4-9. Gimnazjum nr 2 w Stargardzie

Gimnazjum nr 3 w Stargardzie

Gimnazjum Gminy Stargard

Gimnazjum w Dolicach

Gimnazjum w Marianowie

Zespół Szkół Publicznych w Reptowie

 

W dniu 27 maja 2004 r. na stadionie w Suchaniu rozegrano Mistrzostwa Regionu w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach Wojewódzkiej Gimnazjady. Wygrywając 2:0 z Łobzem i remisując 0:0 z Lubnem nasze dziewczęta awansowały do półfinału, w którym przegrały 0:1 z Gimnazjum nr 12 ze Szczecina. Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Regionu:

  1. Gimnazjum nr 12 w Szczecinie
  2. Gimnazjum w Bierzwniku

3-4. Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu

Gimnazjum w Lubnie

5-6. Gimnazjum w Łobzie

Gimnazjum w Czaplinku

 

Suchańskie Gimnazjum reprezentowały: Sandra Szczerba - kapitan, Anna Podolak, Małgorzata Gołębiewska, Malwina Bedryło, Beata Kamińska, Emilia Wróbel, Karolina Raczyńska, Martyna Kozłowska, Ewelina Łakomiak, Angelika Klimek, Agnieszka Sałapata.

__________________________________________________

Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Prezydenta Stargardu Szcz. (23 września 2006 r.). W naszej reprezentacji grały: Marcela Smykaj - kapitan, Urszula Szewczyk, Katarzyna Ambroży, Marta Bedryło, Sylwia Gruchała, Patrycja Drozd, Andżelika Godzierz, Ewa Skórka, Patrycja Drewniok, Barbara Duszkiewicz, Patrycja Bęgier, Anna Myślińska i Katarzyna Filarowska.

__________________________________________________

Jacek Bendyna zajął XII miejsce w Finałach Wojewódzkich Gimnazjady w Lekkiej Atletyce (Białogard - 08 czerwca 2006 r.).

Jacek posłał oszczep na odległość 37,29 m (aktualny rekord szkoły).

Rok szkolny 2007/2008

Email Drukuj PDF

Rok szkolny 2007/2008

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w Stargardzie Szcz. zorganizował w dniu 29 maja 2008r. lekkoatletyczny Puchar Humberta w ramach Gimnazjady. Wyniki drużynowe dziewcząt:

  1. Gimnazjum Nr 3 w Stargardzie - 336 pkt.
  2. Gimnazjum Nr 4 w Stargardzie - 333
  3. Gimnazjum Publiczne w Suchaniu - 310
  4. Gimnazjum Nr 1 w Stargardzie - 293
  5. Gimnazjum Nr 2 w Stargardzie - 279
  6. Gimnazjum Gminy Stargard - 269

Suchańskie Gimnazjum reprezentowały: Żaneta Markiewicz (100m - 14,71s, w dal - 3,99m i sztafeta szwedzka) - IIa, Magdalena Grzeszczyk (100 płotki - 21,50s i wzwyż - 125cm) - IIa, Sylwia Kocewa (800m - 2.57,24 i wzwyż - 120cm) - IIa, Joanna Huninik (w dal - 4,36m, 100m - 15,24s i sztafeta szwedzka) - Ia, Paulina Kulesz (wzwyż - 130cm i sztafeta szwedzka) - IIIa, Aleksandra Bachanek (kula - 9,81m, w dal - 3,75m i sztafeta szwedzka) - IIIa i Anna Milewska (800m - 2.52,99) IIb. Czas sztafety szwedzkiej (100m+200m+300m+400m) 2.56,64.

___________________________________________________

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy zorganizował w dniu 20 maja 2008r. na stadionie lekkoatletycznym im. dra Jerzego Cieśli Powiatową Gimnazjadę w Lekkiej Atletyce. Najlepsze miejsca reprezentantów Gimnazjum Publicznego w Suchaniu:

  • Joanna Huninik - I miejsce w skoku w dal - 4,49m
  • Żaneta Markiewicz - II miejsce w biegu na 100m - 14,43s
  • Paulina Kulesz - II miejsce w skoku wzwyż - 135cm
  • Aleksandra Bachanek - II miejsce w pchnięciu kulą - 9,53m
  • Joanna Huninik - III miejsce w biegu na 100m - 14,56s
  • Anna Milewska - IV miejsce w biegu na 600m - 1.59,00
  • Dawid Szajek - REKORD SZKOŁY w pchnięciu kulą - 10,43m

Komplet wyników na stronie www.mos.stargard.pl

 

___________________________________________________

Klasyfikacja DRUŻYNOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH W DOBRZANACH - 30 kwietnia 2008 (gimnazja) :

 

  1. MARIANOWO
  2. DOBRZANY
  3. SUCHAŃ - 149 pkt (110 dz. i 39 chł.)
  4. IŃSKO
  5. DOBRA
Najlepsze miejsca naszych reprezentantów:
  • Ilona Świetlik (3c) - IV miejsce na 800m - 17 pkt.
  • Barbara Duszkiewicz (3b) - VII miejsce - 14 pkt.
  • Anna Milewska (2b) - VII miejsce na 800m - 14 pkt.
  • Joanna Huninik (1a) - VII miejsce na 800m - 14 pkt.
  • Damian Mekwiński (1b) - VII miejsce na 1000m - 14 pkt.
Ponadto punkty dla drużyny zdobyli: R.Pajor - 9, M.Bośka - 8, M.Grzeszczyk - 6, Ż.Markiewicz - 4, D.Czyżak - 10, A.Dróźdź - 8, A.Bachanek - 6, P.Rogowski - 7, D.Piesyk - 7, B.Sawiński - 11.
___________________________________________________

Finały Mistrzostw Powiatu w Mini Piłce Nożnej Chłopców – 28.04.08 stadion w Stargardzie

 

 

SP Nr 4 – SP Nr 5 5 : 0 (2:0)
SP Nr 4 – ZSP Suchań 2 : 1 (0:0)
SP Nr 4 – SP Marianowo 1 : 2 (0:1)
SP Nr 5 – ZSP Suchań 4 : 3 (4:0)
SP Nr 5 – SP Marianowo 1 : 1 (0:0)
ZSP Suchań – SP Marianowo 2 : 2 (1:2)

 

Kolejność końcowa:

 

1. SP Nr4

2. SP w Marianowie

3. SP Nr5

4. ZSP w Suchaniu

5.-14. SP Nr1, SP nr2, SP Nr6, SP nr7, SP Nr8, SP w Chociwlu, SP w Dzwonowie, SP w Grzędzicach, SP w Parlinie, ZSP w Dobrzanach

___________________________________________________

 

 

 

WYNIKI NASZYCH REPREZENTANTÓW W X MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE SKOKU WZWYŻ "POSKACZMY RAZEM" - DRAWNO, 27 marca 2008r.

 

Klasy IV SP: Marek Kozioł - 95 cm, Patryk Żołędź - 95 cm, Kamil Chabiera - 90 cm.

Klasy V SP: Klaudia Śledź - 118 cm (1 miejsce), Kinga Morawska - 105 cm, Daniel Pietz - 125 cm (3 miejsce).

Klasy VI SP: Anita Ziomek - 120 cm (3 miejsce), Izabela Woźniak (bez wyniku), Rafał Dróżdż - 130 cm (3 miejsce), Bartosz Adach - 120 cm, Konrad Filipiak - 115 cm.

Klasy I gimn.: Marlena Zawiślak - 125 cm, Joanna Huninik - 120 cm, Marcelina Hryniewicz - 115 cm, Jacek Skórka - 135 cm, Dawid Jatczak - 125 cm, Rafał Szurgot - 125 cm.

Klasy II gimn.: Sylwia Kocewa - 135 cm (1 miejsce), Magdalena Grzeszczyk - 130 cm (2 miejsce), Anna Smykaj - 120 cm, Dawid Klimczak - 145 cm, Adrian Pawlak - 120 cm.

Klasy III gimn.: Paulina Kulesz - 130 cm (2 miejsce), Marcelina Milewska - 125 cm, Patrycja Bęgier - 115 cm, Cezary Spasiuk -160 cm (1 miejsce) , Maciej Marynowski - 160 cm (2 miejsce), Andrzej Wójcik - 155 cm.

___________________________________________________

 

 

Mecze towarzyskie z reprezentacjami Gimnazjum w Reczu - Suchań, 19 marca 2008 r.

 

Piłka koszykowa dziewcząt (klasy I-III gimn.)

Suchań - Recz 26:24

W naszej reprezentacji zagrały: Patrycja Bęgier (3b), Anna Sęk (3b), Aleksandra Bachanek (3a), Justyna Cimuchowska (3a), Paulina Jaworska (3a), Paulina Kulesz (3a), Sylwia Kocewa (2a), Roksana Szajek (2b)

 

Piłka nożna dziewcząt (klasy II-III gimn.)

Suchań - Recz 2:0

Zagrały: Dominika Czyżak (2b), Anna Milewska (2b), Anna Smykaj (2b), Marta Bedryło (3a), Sylwia Gruchała (3b), Anna Myślińska (3b)

 

Piłka nożna dziewcząt (klasy I gimn)

Suchań - Recz 4:3

Zagrały: Joanna Huninik (1a), Natalia Maj (1a), Marlena Zawiślak (1a), Dajana Zielińska (1a), Marta Bośka (1b), Roksana Brining (1b), Marcelina Hryniewicz (1b), Roksana Pajor (1b)

 

 

 

____________________________________________________

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w dniu 25.09.2007r. zorganizował na stadionie LKS "Pomorze" Mistrzostwa Powiatu w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w ramach Gimnazjady.

Kolejność końcowa dziewcząt:
  1. Gimnazjum Chociwel - 893 pkt.
  2. Gimnazjum nr 3 Stargard - 866 pkt.
  3. ZSP Suchań - 787 pkt.
  4. Gimnazjum nr 1 Stargard - 777 pkt.
  5. Gimnazjum nr 4 Stargard - 772 pkt.
  6. Gimnazjum nr 2 Stargard - 720 pkt.
Punkty dla naszej dryżyny zdobyły:
  • Żaneta Markiewicz - 100m - 14,4 - 88 pkt.
  • Barbara Duszkiewicz - 100m - 15,2 - 69 pkt.
  • Patrycja Buczkowska - 100m - 15,3 - 67 pkt.
  • Sylwia Gruchała - 300m - 54,3 - 63 pkt.
  • Katarzyna Ambroży - 300m - 56,8 - 52 pkt.
  • Dominika Czyżak - 300m - 57,1 - 51 pkt.
  • Anna Milewska - 600m - 2.02,8 - 69 pkt.
  • Marcelina Milewska - 600m - 2.06,4 - 62 pkt.
  • Joanna Huninik - w dal - 3,93 - 51 pkt.
  • Marcelina Hryniewicz - w dal - 3,57 - 39 pkt.
  • Magdalena Grzeszczyk - wzwyż - 125 - 63 pkt.
  • Sylwia Kocewa - wzwyż - 115 - 43 pkt.
  • Aleksandra Bachanek - kula - 7,96 - 81 pkt.
  • 4x100m (Duszkiewicz, Grzeszczyk, Bachanek, Markiewicz) - 58,6 - 71 pkt.
_____________________________________________________
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zorganizował w dniu 9 października 2007 r. Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Gimnazjady (10x800m).
Wyniki końcowe - dziewczęta:
  1. Gimnazjum nr 4 w Stargardzie - 32 min. 32 sek.
  2. Gimnazjum nr 3 w Stargardzie - 33 min. 32 sek.
  3. Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu - 34 min. 00 sek.
  4. Gimnazjum w Dolicach - 34 min. 39 sek.
  5. Gimnazjum nr 1 w Stargardzie - 34 min. 50 sek.
  6. Gimnazjum w Marianowie - 34 min. 59 sek.
  7. Gimnazjum nr 2 w Stargardzie - 35 min. 16 sek.
Gimnazjum Gminy Stargard - nie ukończyło
Gimnazjum w Starej Dąbrowie - nie ukończyło

W naszej drużynie kolejno pobiegły: Anna Milewska, Urszula Szewczyk, Marcelina Milewska, Magdalena Grzeszczyk, Paulina Kulesz, Aleksandra Bachanek, Dominika Czyżak, Barbara Duszkiewicz, Anna Smykaj, Joanna Huninik.

Zmieniony: niedziela, 12 lutego 2012 12:00
You are here: Szkoła Dokumenty